cz
 • cz
 • en
 • de
 • ru
Rezervovat Rezervovat
Rezervovat Rezervujte na našich stránkách a získejte nejlepší cenu.
Příjezd:
Odjezd:
Promo Kód:
Získejte slevu 10%:
  Před odesláním emailu s promo kódem potřebujeme Váš souhlas:
 • Souhlasím se zpracováním osobních údajů
  Vaše osobní údaje chráníme a zpracováváme dle zásad GDPR a našich podmínek. Tento souhlas je pro získání slevy nutný.
 • Souhlasím se zasíláním marketinových a speciálních nabídek
  Vaše osobní údaje chráníme a zpracováváme dle zásad GDPR a našich podmínek.Odebírání nabídek můžete kdykoliv zrušit.

Historie

Dne 25. února 1927 byl v těsném sousedství Obecního domu na Praze 1 otevřen nový hotel – Grand Hotel Steiner, vybudovaný zkušeným hoteliérem Josefem Steinerem. Nejnovější technologie byly použity k vytvoření tohoto jedinečného místa, které se brzy stalo jednou z nejžádanějších pražských adres.

 

Josef Steiner, který získal zkušenosti v Anglii a ve Švýcarsku, se soustředil na nové trendy. 100 hostinských pokojů jeho pražského hotelu nabízelo luxusní ubytování, většina z nich byla vybavena mramorovými koupelnami nebo alespoň umývacím koutem. Část pokojů bylo také možno spojit a vytvořit tak prostorná apartmá s obývacím salonem, několika ložnicemi, jídelnou a koupelnami. Každý pokoj byl vybaven i venkovní telefonní linkou a speciálním volacím systémem, který umožňoval hostům kdykoliv zavolat pokojskou nebo pokojovou službu bez nutnosti volat recepci. V horních patrech grand hotelu se nacházely také dvě terasy, jedna se zimní zahradou a druhá otevřená. Hotelová hala byla vybavena ve stylu anglického Art Deco, s mramorovou podlahou, dřevěným kazetovým stropem a pohodlnými koženými křesly před krbem. Spolu s přilehlou Francouzskou restaurací to bylo oblíbené místo setkání tehdejších pražské smetánky.

 


 

        

 


 

Po převzetí moci komunistickou stranou v roce 1948 se pan Steiner rozhodl sám nabídnout svůj pražský hotel komunistické straně k reprezentativním účelům pod podmínkou, že jeho rodina bude moci zůstat v hotelu alespoň jako zaměstnanci, protože všechny soukromé podniky byly znárodněny a soukromé podnikání se stalo nelegálním. Pan Steiner zřejmě doufal (tak jako mnozí další), že vláda komunistické strany nebude trvat dlouho a chtěl si zajistit rodinný "dozor” nad hotelem.

 

Bohužel se ale spletl. Jeho stopy se ztrácejí během 40 let “temna” spolu s krásou a luxusem grand hotelu. Vybavení a nábytek mizí a je rozprodáván, pokoje jsou nově vybaveny “moderním” sektorovým nábytkem, ale také odposlouchávacími zařízeními, protože tento pražský hotel slouží k ubytovávání a také odposlouchávání komunistických funkcionářů a ke sběru kompromitujících materiálů. V podzemním sále Boccaccio jsou pořádány divoké párty (o historii Boccaccia se dočtete zde) a pokračují v hotelových pokojích. Hotel na Praze 1 je přejmenován na hotel Praha, ale je hotelem jen podle jména. Nenašli byste ho v žádném průvodci ani na turistických informacích a dokonce ani v telefonním seznamu. Slouží pouze komunistické straně a jejím potřebám.

 

V sedmdesátých letech je prvorepublikový grand hotel v takovém stavu, že již není možné v něm ubytovávat oficiální delegace, takže tu bydlí neoficiální a snad i nelegální návštěvy. V jiné části Prahy se staví nový Hotel Praha, který má převzít funkci oficiálního hotelu komunistické strany.

V roce 1989 přišla Sametová revoluce a zachránila pražský grand hotel od zkázy. Byl vrácen rodině Steinerových, která jej následně prodala rakouské společnosti Austria Hotels. Hotel prošel zásadními opravami a byl nově vybaven a za pouhých 11 měsíců byl 1. října 1993 otevřen pod novým jménem Grand Hotel Bohemia.

 

Dnes tento pětihvězdičkový hotel nabízí ubytování v 79 luxusních klimatizovaných pokojích na osmi patrech a najdete ho ve většině průvodců a cestovních brožur. Hotel na Praze 1 je členem hotelové skupiny Gerstner Imperial Hotels & Residences jako jeden z jejích 8 hotelů nacházejících se v Rakousku a České republice.